دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت

دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت

سخن نخست

حماسه عاشورا فقط یک حادثه در برهه ای از تاریخ نیست بلکه نماد هویت تمام آزادی خواهان و حق طلبان عالم است؛ چه خوش گفت سید شهیدان اهل قلم که "هر که میخواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند" و رساترین و گویاترین داستان کربلا را هنرمند روایت می­کند.

عکس هیأت سبب عمق بخشیدن نگاه به صحنه های خلق شده در هیأت می­شود و سوگواره عکس عاشورایی، حلقه وصل بین عکاسان و هیأت­ها است تا به تأسی از بزرگترین راوی کربلا که در این داستان جز زیبایی ندید، صحنه های پرشکوه و با عظمت این داستان را ثبت کنند.

تیزر
توضیحات

دهمین سوگواره‌عاشورایی‌عکس‌هیأت

بخش اصلی: 
 مجالس احیای امر اهل بیت علیهماالسلام

- (تک عکس دوربین‌دیجیتال و موبایلی)
موضوع سوگواره عاشورایی عکس هیأت، هیأت و تمامی فعالیت‌های آن می‌باشد. از مجالس عزاداری و جشنها تا فعالیتهای آموزشی، جهادی، تربیبتی و تشکیلاتی هیأت. از اردوهای تفریحی تا کلاس‌های تابستانی. این بخش شامل دو زیربخش «دوربین» و «تلفن‌همراه» است که هریک به صورت مستقل داوری خواهد شد و نفرات برتر مشخص خواهند گردید.

- (مجموعه عکس دوربین‌دیجیتال و موبایلی)
در این بخش به دنبال داستان هستیم. هرهیأتی داستانی دارد. عاشورا داستانی دارد. داستان خادمی یک پیرغلام. داستان یک مداح. داستان یک هیأتی که کارآفرینی کرده است. داستان یک هیأتی که ایجاد اشتغال کرده است. داستان یک حسینیه. داستان یک کوچه که هیأت شده است. در بخش روایت هیأت دنبال روایت عکاسانه شما از هیأت هستیم. هیأت و هیأتی داستان‌های بسیاری دارند و برای دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت می‌توانید در یکی از موضوعات زیر برایمان روایت تصویری ارسال کنید.


- هر خانه یک هیأت (روضه خانگی)
- میاندار هیأت، میاندار خدمت (هیأت و خدمات اجتماعی)
- همه اعضای یک پیکر همه سرباز یک سنگر (رعایت مسائل بهداشتی در هیأت)
- برکت روزی ما ذکر اباعبدالله (کارآفرینی هیئآت)
- ز کودکی خادم این تبار محترمم (خادمی کودکان)
- با یا حسین یا حسین پیر می شویم (پیرغلامان)
- گزارشی از روند برگزاری مراسم هیأت از ابتدا تا انتها

بخش جنبی: عکس قدیمی و کهن

قوانین

1. دبیرخانه سوگواره، ارسال‌کننده را صاحب اثر می‌شناسد و در صورت اثبات خلاف آن، اثر مربوطه را از مسابقه حذف نموده، و گزارش تخلف را برای طی مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارائه خواهد داد.
2. برگزارکننده مجاز است که از آثار ارسالی برای انتشارات، اطلاع‌رسانی، تبلیغات و ارتقای سطح هنری هیأت‌های مذهبی استفاده نماید.
3. فایل آثار منتخبِ کتاب، با کیفیت اصلی، با حفظ نام عکاس به عنوان «نذر ماندگار» در اختیار هیأت‌های حسینی، جهت استفاده در طرح‌های مذهبی قرار می‌گیرد.
4. ارسال اثر به منزله پذیرش مقررات سوگواره می‌باشد.
5. محدودیتی در تعداد آثار ارسالی و یا سال ثبت آثار وجود ندارد.
6. برای شرکت در سوگواره می‌بایست ازطریق نشانی اینترنتیhonareheyat.ir ثبت‌نام نموده و آثار خود را بارگزاری نمایید .
7. آثار باید با فرمت jpg و حداقل  dpi 300 با حداقل اندازه 2500 پیکسل (برای ضلع بزرگ) ارسال شده و کیفیت مناسب جهت چاپ در ابعاد 70×50  را داشته باشد.
آثاری که کیفیت مذکور را نداشته باشند به مرحله داوری وارد نمی‌شوند. هنرمند متعهد می‌شود در صورتی که اثرش جهت انتشار در کتاب منتخب شد فایل raw  اثر را برای دبیرخانه ارسال نماید.
8.مجموعه‌عکس‌ها می‌بایست دارای 7 تا 14 قاب در یکی از موضوعات اعلام شده باشد.
9. همراه مجموعه‌عکس‌ها بیاینه شخصی (Statement) عکاس (حدود 100 کلمه) باید ارسال گردد.
10. بنابر تشخیص هیأت‌داوران عکس‌هایی که ویرایش اثر با سیستم‌های نرم‌افزاری، بیش از حد متعارف باشد پذیرفته نخواهند شد.
11. جایزه کمک به هیأت در بخش‌اصلی، متعلق به هیأتی است که عکس از جلسه آن هیأت گرفته شده است.
12. دبیرخانه سوگواره "در صورت چاپ کتاب عکس دهمین سوگواره عکس هیأت" یک نسخه از آن را به صاحبان اثر در کتاب، هدیه می‌­نماید.

اقلام تبلیغاتی
پوستر
پست اینستگرام
استوری اینستگرام
تیزر
پست موشن
استوری موشن
جوایز

- مجالس احیای امراهل‌البیت علیهم‌السلام

(تک‌عکس):
موبایلی نفر اول تا سوم:
4میلیون، 3میلیون، 2میلیون
دوربینی:
5میلیون، 4میلیون، 3میلیون

(مجموعه‌عکس) :
موبایلی نفر اول تا سوم:
4میلیون، 3میلیون، 2میلیون
دوربینی نفر اول تا سوم:
5میلیون، 4میلیون، 3میلیون


- عکس‌های قدیمی
عکس برتر:
۴میلیون تومان

داوران

اخبار

1400/12/24
به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه دهمین سوگواره عاشورایی عکس وهیأت شنبه ۲۱ اسفندماه مصادف با نهم شعبان با معرفی ۴۴ اثر برتر این دوره با حضور اساتید و داوران و برگزیدگان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد. این سوگواره با هدف حفظ و پاسداشت از این میراث گرا
1400/08/16
به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر؛‌ جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت با حضور آقایان سید عباس میرهاشمی، فرهاد سلیمانی و مهدی طاهری در مجموعه یادمان شهدای انقلاب (سرچشمه) تهران برگزار شد.
1400/08/13
جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت با حضور آقایان مجتبی مجلسی، محمدصابر شیخ رضایی و علی رضا حصارکی در مجموعه یادمان شهدای ۷ تیر (سرچشمه) تهران به همت هنرهیأت برگزار شد. در مجموع بیش از 700 اثر به دبیرخانه این دوره از سوگواره ارسال شد که در بخش
آثار برتر
آثار کتاب
image
image
image
image
image
هنرهیأت
در پایگاه اینترنتی هنرهیأت به شبکه‌ی اجتماعی هنرمندان هیأتی بپیوندید؛ در فراخوان سوگواره‌های عاشورایی عکس، پوستر و نشان هیأت، اثر ارسال کنید؛ و از نگارخانه‌ی هیأت بازدید فرمایید.
اطلاعات تماس
تلفن تماس : 09120691542
واتساپ : 09128521542
نقشه سایت درباره ما ارتباط باما ارتباط با پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌ سایت متعلق به جامعه ایمانی مشعر می‌باشد.