یازدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت

سخن نخست

سوگواره عکس عاشورایی به یازدهمین منزل خود رسید وهنرمندان ده منزل به روایت بزرگ ترین اجتماع قلوب حسینی پرداختند ، حماسه عاشورا فقط یک حادثه در برهه ای از تاریخ نیست بلکه نماد هویت تمام آزادی خواهان و حق طلبان عالم است؛ چه خوش گفت سید شهیدان اهل قلم که "هر که میخواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند" و رساترین و گویاترین داستان کربلا را هنرمند روایت می­کند و در منزل یازدهم با کوله باری از تجربه که حاصل ده سال فراز و نشیب و تجربه است به روایتی پخته تر با چاشنی نوع آوری بپردازد...

توضیحات

بخش اصلی:

روایت هیأت (مجموعه‌عکس و تک‌عکس): در بخش روایت هیأت به دنبال داستان هستیم. هرهیأتی داستانی دارد. هر کدام ما تجربه شخصی در نسبت با هیأت و سیدالشهدا داریم. عاشورا داستانی دارد. داستان خادمی یک پیرغلام. داستان یک مداح. داستان یک هیأتی که کارآفرینی کرده است. داستان یک هیأتی که ایجاد اشتغال کرده است. داستان یک حسینیه. داستان یک کوچه که هیأت شده است. در بخش روایت هیأت دنبال روایت هنرمندانه  شما از هیأت هستیم. هیأت و هیأتی داستان‌های بسیاری دارند که شما میتوانید با زبان هنر آنها را ماندگار کنید.

بخش جنبی:

عکس‌های قدیمی و کهن : این بخش به عکس‌های قدیمی هیأت می‌پردازد که شامل بازه زمانی ایام ‌انقلاب اسلامی به قبل می‌باشد. توجه داشته باشید که در این بخش، امکان تولید اثر جدید، وجود ندارد و باید با زحمت و دقت به جست‌وجو و جمع آوری این آثار از کنج پستوها و لابه‌لای آلبوم‌های قدیمی پرداخت. این بخش با توجه به این‌که تأمین‌کننده بخشی از سابقه و هویت تاریخی هیأت می‌باشد از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

بخش ویژه:

پیاده‌روی اربعین حسینی (مجموعه‌عکس و تک‌عکس):این بخش شامل تصویرنگاری از مراسم معنوی پیاده روی زائران و عاشقان حسینی در ایام اربعین به سمت کربلاست. این بخش نیز شامل دو زیربخش «تک‌عکس» و «مجموعه‌عکس» است که هریک به صورت مستقل داوری خواهد شد. 

 

قوانین
 1. دبیرخانه سوگواره، ارسال‌کننده را صاحب اثر می‌شناسد و در صورت اثبات خلاف آن، اثر مربوطه را از مسابقه حذف نموده، و گزارش تخلف را برای طی مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارائه خواهد داد.
  2.برگزارکننده مجاز است که از آثار ارسالی برای انتشارات، اطلاع‌رسانی، تبلیغات و ارتقای سطح هنری هیأت‌های مذهبی استفاده نماید.

  .3 ارسال اثر به منزله پذیرش مقررات سوگواره می‌باشد.
  .4 محدودیتی در تعداد آثار ارسالی و یا سال ثبت آثار وجود ندارد.
  .5 برای شرکت در سوگواره می‌بایست ازطریق نشانی اینترنتیhonareheyat.ir ثبت‌نام نموده و آثار خود را بارگزاری نمایید .
  .6 آثار باید با فرمت jpg و حداقل  dpi 300 با حداقل اندازه 2500 پیکسل (برای ضلع بزرگ) ارسال شده و کیفیت مناسب جهت چاپ در ابعاد 70×50  را داشته باشد.
  آثاری که کیفیت مذکور را نداشته باشند به مرحله داوری وارد نمی‌شوند. هنرمند متعهد می‌شود در صورتی که اثرش جهت انتشار در کتاب منتخب شد فایل raw  اثر را برای دبیرخانه ارسال نماید.
  .7مجموعه‌عکس‌ها می‌بایست دارای 7 تا 14 قاب در یکی از موضوعات اعلام شده باشد.
  .8 همراه مجموعه‌عکس‌ها بیاینه شخصی (Statement) عکاس (حدود 100 کلمه) باید ارسال گردد.
  .9 بنابر تشخیص هیأت‌داوران عکس‌هایی که ویرایش اثر با سیستم‌های نرم‌افزاری، بیش از حد متعارف باشد پذیرفته نخواهند شد.
  .10 جایزه کمک به هیأت در بخش‌اصلی، متعلق به هیأتی است که عکس از جلسه آن هیأت گرفته شده است.
  .11 دبیرخانه سوگواره "در صورت چاپ کتاب عکس دهمین سوگواره عکس هیأت" یک نسخه از آن را به صاحبان اثر در کتاب، هدیه می‌­نماید.
اقلام تبلیغاتی
پوستر
پست اینستگرام
استوری اینستگرام
تیزر
پست موشن
استوری موشن
جوایز

بخش اصلی (مجموعه عکس)
رتبه اول: ۶میلیون تومان
رتبه دوم: ۵میلیون تومان
رتبه سوم: ۴میلیون تومان

بخش اصلی (تک‌عکس)
رتبه اول: ۵میلیون تومان
رتبه دوم: ۴میلیون تومان
رتبه سوم: ۳میلیون تومان  

به همراه ۲میلیون تومان کمک به هیأت در تمامی بخش‌های فوق

بخش جنبی (عکس قدیمی و کهن)
رتبه برتر ۵میلیون تومان 

بخش ویژه (تک‌عکس) 
رتبه اول: ۵میلیون تومان 
رتبه دوم: ۴میلیون تومان 
رتبه سوم: ۳میلیون تومان 

بخش ویژه (مجموعه‌عکس) 
رتبه اول: ۴میلیون تومان 
رتبه دوم: ۳میلیون تومان 
رتبه سوم: ۲میلیون تومان 
 

داوران

اخبار

1401/09/15
به‌گزارش روابط‌ عمومی‌ جامعه‌ایمانی‌مشعر، سه‌شنبه ۸ آذر، داوری یازدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت با حضور اساتید : سید عباس میرهاشمی مهدی طاهری امیرحسامی‌نژاد در یادمان شهدای‌انقلاب‌اسلامی (سرچشمه) تهران برگزارشد.
1402/11/04
برگزیدگان سوگواره های عاشورایی هنرهیأت معرفی شدند.
1402/03/17
جلسه داوری فراخوان امام اُمت، اُمت امام در تاریخ 16 خردادماه 1402 به صورت مجازی برگزار شد.
آثار برتر
آثار کتاب
image
image
image
image
image
هنرهیأت
در پایگاه اینترنتی هنرهیأت به شبکه‌ی اجتماعی هنرمندان هیأتی بپیوندید؛ در فراخوان سوگواره‌های عاشورایی عکس، پوستر و نشان هیأت، اثر ارسال کنید؛ و از نگارخانه‌ی هیأت بازدید فرمایید.
اطلاعات تماس
تلفن تماس : 09025791542
واتساپ : 09025791542
نقشه سایت درباره ما ارتباط باما ارتباط با پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌ سایت متعلق به جامعه ایمانی مشعر می‌باشد.