سیزدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت

سخن نخست

و اکنون به پلاک سیزده رسیدیم. سیزده سال استمرار سوگواره عاشورایی عکس هیأت نشان از اهمیت و توجه هنرمندان به این سوگواره دارد. فاستقم کما امرت گام سیزدهم را با کمک شما محکم تر برخواهیم داشت تا بار دیگر با هنر خودمان عرض ارادت مردمان ایران زمین را به ساحت والای سیدالشهدا ثبت کنیم تا بماند برای تاریخ.

توضیحات

سیزدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیات در سه بخش برگزار می گردد.

 • بخش اصلی: روایت هیأت
  (مجموعه‌عکس و تک‌عکس)
 • بخش جنبی:
  عکس‌های قدیمی و کهن 
 • بخش ویژه: پیاده‌روی اربعین حسینی
  (مجموعه‌عکس و تک‌عکس)

 

 • روایت هیأت

این بخش شامل جلسه هیأت و تمامی حواشی و جوانب آن است. از آماده‌سازی هیأت تا پایان جلسه جمع‌آوری خیمه هیأت و نیز تمام اتفاقات و حواشی حین اجرای مراسم، دسته­های عزادارای، فضاسازی بیرون، ایستگاه صلواتی، کفشداری و ... را در بر می­گیرد. این بخش شامل دو زیربخش «تک‌عکس» و «مجموعه‌عکس» است که هریک به صورت مستقل داوری خواهد شد و نفرات اول تا سوم مشخص خواهند گردید.

مجموعه‌عكس، جمع تك‌عكس‌هایی پراكنده نیست كه در كنار هم قرار گرفته باشند؛ هرگاه عكاس نتواند با یك عكس مقصودش را بیان كند یا موضوع چنان گسترده باشد كه با یك عكس نتوان تمام جنبه‌های آن را نشان داد، عكاس از مجموعه‌عكس استفاده می‌كند. برای شرکت در این بخش تعداد عکس‌ها باید بین 7 تا 14 عکس باشد؛ سوژه مشخصی را دنبال کرده و با پیوند موضوعی یا بصری موجود بین عکس‌ها، موضوع مورد نظر را به نحو کامل‌تری تبیین و تصویر نمایند.

هر مجموعه‌عکس باید دارای بیانیه شخصی (Statement) عکاس و درحدود 100 کلمه باشد که همراه عکس‌ها ارسال گردد. آثار فاقد بیانیه در داوری شرکت داده نخواهد شد.

 

 • عکس‌های قدیمی

این بخش به عکس‌های قدیمی هیأت می‌پردازد که شامل بازه زمانی ایام ‌انقلاب اسلامی به قبل می‌باشد. توجه داشته باشید که در این بخش، امکان تولید اثر جدید، وجود ندارد و باید با زحمت و دقت به جست‌وجو و جمع آوری این آثار از کنج پستوها و لابه‌لای آلبوم‌های قدیمی پرداخت. این بخش با توجه به این‌که تأمین‌کننده بخشی از سابقه و هویت تاریخی هیأت می‌باشد از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

 •  اربعین

این بخش شامل تصویرنگاری از مراسم معنوی پیاده روی زائران و عاشقان حسینی در ایام اربعین به سمت کربلاست. این بخش نیز شامل دو زیربخش «تک‌عکس» و «مجموعه‌عکس» است که هریک به صورت مستقل داوری خواهد شد.

قوانین

1. دبیرخانه سوگواره، ارسال‌کننده را صاحب اثر می‌شناسد و در صورت اثبات خلاف آن، اثر مربوطه را از مسابقه حذف نموده، و گزارش تخلف را برای طی مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارائه خواهد داد.
2. برگزارکننده مجاز است که از آثار ارسالی برای انتشارات، اطلاع‌رسانی و تبلیغات و ارتقای سطح هنری هیأت‌های مذهبی استفاده نماید.
3. آثار ارسالی به سوگواره در سایت هنرهیات در حساب کاربری هنرمند به نمایش در می آید.
4. محدودیتی در تعداد آثار ارسالی و یا سال تولید آثار وجود ندارد.
5. برای شرکت در سوگواره پوستر می‌بایست از طریق نشانی اینترنتی honareheyat.ir ثبت‌نام نموده و آثار خود را بارگزاری نمایید .
6. آثار باید با فرمت jpg  باشد. هنرمند متعهد می‌شود در صورتی که اثرش جهت انتشار در کتاب منتخب شد فایل raw  اثر را برای دبیرخانه ارسال نماید.
7. مجموعه‌عکس‌ها می‌بایست دارای 7 تا 14 قاب در یکی از موضوعات اعلام شده باشد.
8. همراه مجموعه‌عکس‌ها بیاینه شخصی (Statement) عکاس (حدود 100 کلمه) باید ارسال گردد.
9.  بنابر تشخیص هیأت‌داوران عکس‌هایی که ویرایش اثر با سیستم‌های نرم‌افزاری، بیش از حد متعارف باشد پذیرفته نخواهند شد.
10. ارسال اثر به منزله پذیرش مقررات سوگواره است.

اقلام تبلیغاتی
پوستر
پست اینستگرام
استوری اینستگرام
تیزر
پست موشن
استوری موشن
جوایز

جوایز
بخش اصلی (مجموعه عکس)
رتبه اول: 20 میلیون تومان
رتبه دوم: 12 میلیون تومان
رتبه سوم: 6 میلیون تومان

بخش اصلی (تک‌عکس)
رتبه اول: 12 میلیون تومان
رتبه دوم: 8 میلیون تومان
رتبه سوم: 6 میلیون تومان  

بخش ویژه (مجموعه عکس)
رتبه اول: 20 میلیون تومان
رتبه دوم: 12 میلیون تومان
رتبه سوم: 6 میلیون تومان

بخش ویژه (تک‌عکس)
رتبه اول: 12 میلیون تومان
رتبه دوم: 8 میلیون تومان
رتبه سوم: 6 میلیون تومان

بخش جنبی (عکس قدیمی و کهن)
رتبه برتر 5 میلیون تومان

داوران

اخبار

1403/04/18
اختتامیه سوگواره‌های عاشورایی هیأت برگزار شد. به‌گزارش روابط‌عمومی هنرهیأت، اختتامیه سوگواره های عاشورایی هیات جمعه۲۴خرداد ماه در مشهد مقدس برگزار شد. اسامی هنرمندان صاحب رتبه به شرح ذیل می‌باشد
1402/11/04
برگزیدگان سوگواره های عاشورایی هنرهیأت معرفی شدند.
1402/03/17
جلسه داوری فراخوان امام اُمت، اُمت امام در تاریخ 16 خردادماه 1402 به صورت مجازی برگزار شد.
image
image
image
image
image
هنرهیأت
در پایگاه اینترنتی هنرهیأت به شبکه‌ی اجتماعی هنرمندان هیأتی بپیوندید؛ در فراخوان سوگواره‌های عاشورایی عکس، پوستر و نشان هیأت، اثر ارسال کنید؛ و از نگارخانه‌ی هیأت بازدید فرمایید.
اطلاعات تماس
تلفن تماس : 09025791542
واتساپ : 09025791542
نقشه سایت درباره ما ارتباط باما ارتباط با پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌ سایت متعلق به جامعه ایمانی مشعر می‌باشد.